Україна буде ділитися досвідом боротьби з «вагнерівцями» та технологіями з країнами Африки

Зеленський закликав Африку ставити на перше місце безпеку і свою незалежність.

23 Листопада 2024
2 хв читання
60 переглядів
Україна готова допомогти Африці в боротьбі з «вагнерівцями» та дезінформацією

Україна готова надавати країнам Африки не лише технології у сфері безпеки, а й досвід боротьби з російською дезінформацією і впливом, зокрема з боку бійців приватної військової компанії «Вагнер», пише NewDay. Про це заявив президент Володимир Зеленський на третій Міжнародній конференції з продовольчої безпеки Grain from Ukraine, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Ми знаємо, хто такі «вагнерівці». Ми знаємо, як з ними боротися. Ми знаємо, як їх знищувати. Це свідчить про те, що є відповідний досвід,

підкреслив Зеленський.

Президент зазначив, що безпекові технології, розроблені в Україні, можуть бути корисними для африканських країн. Зокрема, йдеться про повітряні та морські дрони. Зеленський також підкреслив готовність України допомогти Африці у боротьбі з дезінформацією і кіберзахистом, зокрема після численних кібератак, з якими зіткнулася Україна, а саме на банківську систему і зв’язок. Він зауважив, що боротьба з дезінформацією повинна бути більш стратегічною і включати присутність в країнах Африки, а не лише з території України.

Зеленський також додав, що африканські країни можуть зіткнутися з новими проблемами через російський вплив на континенті. У зв’язку з цим він закликав африканські країни ставити на перше місце питання безпеки та незалежності, а не економічної вигоди від дешевих ресурсів.

Не треба чекати війни. Будь-яких агресорів, які навіть подумки налаштовані до окупації або недружніх кроків в іншу країну, буде зупиняти те, що у вас є такі пригідні технології. Ми повинні бути присутніми у вас, а ваші країни, ваші лідери повинні бути відкриті для цього. Ми готові працювати проти російської дезінформації. Будь-якої дезінформації. Просто давати суспільству Африки правду, а вони нехай самі обирають на якому вони боці, тому що вони вільні люди,

прокоментував Зеленський.

Окрім безпеки й технологій, Україна також готова співпрацювати з Африкою в таких сферах, як продовольча безпека, освіта, видобуток корисних копалин, цифровізація та застосування українського додатка «Дія».

Раніше повідомлялось, що російські компанії почали активно шукати програмістів в Африці.

Вийти з мобільної версії