В Інституті національної пам’яті засудили відновлення в Каховці пам’ятника окупантам
На урочистому відкритті обеліска побували місцеві чиновники.
Відкриття відновленого у Каховці пам’ятного знака, встановленого в 1955 році на місці командного пункту російського воєначальника Васілія Блюхєра під час боїв у 1920 році викликало великий резонанс. На цій події 28 жовтня побували заступник голови райдержадміністрації Андрій Сєров, кандидати в депутати від “Слуги народу”, “Європейської солідарності” та інших партій, а також представники забороненої в Україні Компартії.
“Приємно, коли відновлювати історичні пам’ятки разом беруться представники влади, бізнесу та громадськості, а також просто небайдужі мешканці Каховщини”, — так написав про відкриття оновленого пам’ятного знаку Андрій Сєров на своїй сторінці у Фейсбуці. Згодом він видалив цей допис.
Сам обеліск не має жодної художньої цінності і не перебуває в реєстрі нерухомих пам’яток. Як свідчить напис на ньому, його встановили на честь розгрому військ Врангеля на Каховському плацдармі. Водночас ініціатори відновлення обеліска пофарбували його п’єдестал у кольори забороненої в Україні георгіївської стрічки, яка була символікою Врангеля. Тож виходить, що пам’ятний знак оспівує одночасно російську Червону армію і представників російського Білого руху, з якими ті воювали.
Оновлення обеліска різко засудили представники Українського інституту національної пам’яті.
“Пам’ятник прославляє тих самих окупантів, проти яких воювала Армія УНР. Годі й казати, що це пряме порушення Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Ну і головне. Відкриття пам’ятника окупантам поблизу з тимчасово окупованим Кримом — це чіткий політичний сигнал Росії», — написав на своїй сторінці у Фейсбуці співробітник УІНП Павло Подобєд.
Він також звернувся до голови облдержадміністрації Юрія Гусєва з проханням відреагувати на це порушення законодавства.
“Очікуємо на конкретні кроки в цій справі, а не просто на словесну балаканину, що «Херсонщина — невід’ємна частина України». Ваші підлеглі проводять відверто сепаратистські акції. Має бути належна реакція”, — додав він.
Як повідомили “Новому дню” в УІНП, інститут зараз готує звернення до Національної поліції з вимогою відкрити кримінальне провадження за фактом пропаганди в Каховці тоталітарного режиму.
Олег БАТУРІН.
Фото автора та Фейсбук/Андрій Сєров
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал