Захисники херсонських споживачів себе захистити не можуть
Такого в Херсоні ще не було: усі фахівці міського управління Держпродспоживслужби написали заяви на звільнення.
Шість дипломованих працівників із професійним стажем у десять-дванадцять років висловили бажання піти «на вільні хліби». Причини дві: заробітки падають, а роботи натомість додається. Причому такої, що законом не передбачена.
Звітність понад усе
— Умовляти підлеглих більше не можу, бо й сама визнаю, що вони праві. У 2018 році головні спеціалісти нашого управління отримували 12-13 тисяч гривень на місяць. Минулого року мінімальна зарплата мала б зрости, натомість фактично зарплати знизилися до 8-9,5 тисячі гривень щомісячно. Чому так сталося, я й сама не знаю, і в Головному управлінні Держпродспоживслужби Херсонщини не пояснюють, — каже начальник міського управління Держпродспоживслужби Марина Малахова.
«Останньою краплею» в чашу терпіння для колективу став наказ начальника ГУ Держпродспоживслужби Херсонщини Сергія Шевченко від 13 лютого 2020 року.
- наказ
- наказ
Згідно пункту 1.3. цього документу, від працівників управління вимагали збирати інформацію «щодо діяльності операторів ринку харчових продуктів». Кожного місяця вони мали заповнювати цілу таблицю
на кожного з таких «операторів». А ті, в свою чергу, щомісяця повинні були надавати інформацію про асортимент продуктів, технічні умови їх виготовлення, лабораторні дослідження, систему контролю безпеки тощо. Всього – десять позицій. Причому жоден закон надання такої звітності прямо не передбачає. Та й потреба в ній, м’яко кажучи, сумнівна.
Дружина обурюється – чоловіка перевіряють
Начальник міського управління Держпродспоживслужби Марина Малахова з цього приводу також обурилася. І написала тимчасово виконуючій обов’язки голови Держслужби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів Ользі Шевченко лист.
- лист
- лист
«Останні роки ми всі працюємо під пресингом та постійним знеціненням, залякуванням, внаслідок чого було втрачено багато профільних фахівців в області, і при цьому керівництво ця проблема особливо не обходить…Описана ситуація ідентична по іншим районним, міжрайонним та міським відокремленим управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області», — пише Марина Малахова. Чоловік Марини Анатоліївни – власник невеличкої свиноферми у селі Садовому Білозерського району Херсонщини. Варто було дружині «підняти ґвалт», і на ферму чоловіка приїхала перевірка. Вгадайте, з якого відомства?
Виходить, що Президент України та Кабінет міністрів щосили намагаються скоротити обсяги бюрократичної звітності, яку подають «в інстанції» виробники й торговці вітчизняною продукцією. А от на Херсонщині призначеному ще за минулого глави держави начальнику ГУ Держпродспоживслужби та його команді усі їх зусилля «до одного місця». Він сам визначає, яка звітність потрібна, коли й кому її подавати. Це держава вимагає офіційну статистику раз на рік, а чиновники на місцях хочуть отримувати її кожного місяця — певно, аби бізнесмени не розслаблялися. Спочатку, панове, заповніть табличку, а вже потім думайте, як людей нагодувати. І уявіть собі, наскільки такі порядки настогидли усім, якщо навіть чиновники готові через них звільнятися!
Більше звітності – більше захисту?
Втім, обласне начальство не вважає, що конфлікт вартий уваги. Очільник прес-служби ГУ Держпродспоживслужби Херсонщини Гаяне Оганесян зазначила: «До Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області жодна заява про звільнення ще не надійшла, хоча написали їх більше двох тижнів тому. З приводу оплати праці проводився внутрішній аудит (перевірка), і він ніяких порушень не виявив. Стосовно звітності, то чим більше інформації про підприємства надходить, тим більше можливостей захищати права споживачів. А отримання інформації від операторів ринку харчових продуктів – то доручення голови Держпродспоживслужби України».
Біда, однак, у тому, що голови Держпродспоживслужби України в Україні зараз, як такого, нема. Після зміни уряду минулий керівник «попрощався», а з кандидатурою нового ще не визначилися – треба ж провести кадровий конкурс. Відповідно, на місцях також рулять «ефективні менеджери», призначені не те що за попереднього прем’єр-міністра, а навіть за колишнього глави держави. Що з цього виходить, і чи бажають з ними співпрацювати підлеглі – читайте вище.
Сергій ЯНОВСЬКИЙ.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал