Жителі Каїр хочуть вийти зі складу Любимівської ОТГ
В якості альтернативи вони запропонували селищній раді в повному складі приєднатися до Горностаївської ОТГ.
“Цей день був найгіршим у моєму житті”, — зізнався селищний голова Любимівки Сергій Коновалов. У день про який він так згадував відбулись сходи жителів Каїр — села в Горностаївському районі, що кілька років тому добровільно увійшов до складу селищної ради, розташованої на Каховщині. Більшість присутніх на цих зборах висловилися за перехід їхнього села до складу Горностаївської ОТГ. Красномовними виявились й результати опитування людей: 1008 осіб висловилися за об’єднання з розташованою поруч Горностаївкою і лише 12 захотіли залишити все як є.
Ці результати з проханням врахувати думку селян були озвучені на останній сесії Любимівської селищної ради. В якості альтернативного варіанту автори звернення запропонували Любимівській ОТГ у повному складі теж приєднатися до Горностаївки. “Цей абзац мені навіть озвучувати не хотілось”, — прокоментував Сергій Коновалов.
Емоцій вистачало й на самій сесії. За словами депутатки селищної ради з Каїр Лілії Щербанюк, з моменту створення Любимівської ОТГ ніхто не дослухався до представників Каїр. “І не будуть!” — переконана вона.
Натомість їхні опоненти заявляли, що в Горностаївці Каїри навряд чи чекає краще майбутнє. “Ви ж їх кілька років тому зрадили. А зрадників ніхто не любить”, — заявили вони.
Водночас радісним для одних та сумним для інших стала новина про появу нового перспективного плану Міністерства регіонального розвитку, яким передбачається включити Каїри до складу Горностаївської ОТГ, а Любимівку — до Каховської міської ОТГ, що має створитися. Тому на цій же сесії селищна рада вирішила направити звернення до голови Херсонської облдержадміністрації, обласної та Верховної Рад з проханням не допустити злиття з Каховкою.
А тим часом Горностаївська селищна рада на своїй позачерговій сесії вже надала попередню згоду на добровільне приєднання територіальної громади села Каїри до своєї ОТГ. “Об’єднавшись “на хайпі” з Любимівкою, з часом люди розчарувалися і усвідомили, що їх нічого не пов’язує. Ні територія, ні історія, ні спільні інтереси”, — вважає депутатка Горностаївської районної ради, редакторка місцевої газети Любов Рудя.
— Коли формувалася Любимівська ОТГ ми рекомендували Каїрам увійти до складу Горностаївської ОТГ. Натомість сама ж громада тодішньої Каїрської сільради вирішила інакше. Казали: “Між Любимівкою і нами річковий трамвайчик буде ходити, хочемо об’єднатись лише з нею”, — нагадав перший заступник голови ОДА Дмитро Бутрій.
— Оскільки Каїрської сільради вже не існує, рішення про вихід цього села зі складу однієї ОТГ та включення до складу іншої повинно прийматися не Каїрами, яке вже втратило свою суб’єктність, а відповідними селищними радами. І починати доведеться з громадських слухань на всій території ради, — зауважив керівник експертної групи територіальної організації влади Мінрегіону Микола Рубчак.
За словами директора Інституту розвитку територій Юрія Ганущака, перехід окремих громад з однієї ОТГ до іншої, механізм якого ще відсутній у чинному законодавстві, має залежати від висновків Кабінету Міністрів.
— Якщо такий перехід призведе до додаткових бюджетних витрат або погіршить коефіцієнт спроможності бодай в одній з двох ОТГ — Любимівської та Горностаївської — про це не може бути й мови, — попередив він.
І додав, що подібні питання може зняти закон про новий адміністративно-територіальний устрій України, прийняття якого очікується не пізніше початку 2020 року.
Олег БАТУРІН.
Фото автора.
Новини від Нового дня в Telegram. Підписуйтесь на наш канал