Дефіцит робочої сили, спричинений призовом та виїздом співробітників, став найгострішою проблемою для українських підприємств. За результатами опитування Інституту економічних досліджень і політичних консультацій (ІЕД), у листопаді 64% компаній заявили про труднощі з кадрами, що є найвищим показником за всю історію досліджень. Для порівняння, у жовтні цей показник становив 57%, а у вересні — 61%, пише NewDay з посиланням на ЕП.
“Проблеми з пошуком кваліфікованих працівників загострились. З одного боку, пропозиція робочої сили обмежена, але з іншого — зростає попит на неї, що є позитивним знаком і свідчить про відновлення економічної діяльності, або хоча б її стабілізацію”, — зазначила директор ІЕД Оксана Кузяків.
Крім того, 55,5% опитаних підприємств повідомили про складнощі з пошуком кваліфікованих працівників, що на 3,6% більше, ніж у жовтні. Ще 38,9% бізнесів зіштовхуються з труднощами в пошуку некваліфікованої робочої сили — цей показник також зріс порівняно з жовтнем (34,8%).
Попри труднощі на ринку праці, деякі позитивні зміни все ж спостерігаються. Зокрема, кількість компаній, які планують збільшити кількість працівників протягом наступних трьох-чотирьох місяців, зросла з 13,8% до 14,1%. Водночас частка підприємств, які планують збільшити кількість працівників, переведених у вимушені відпустки, знизилась з 14,4% до 4,2%.
Загалом основними проблемами для бізнесу залишаються не тільки дефіцит робочої сили, але й небезпека працювати та зростання цін на сировину і матеріали.
“Цінові очікування та інфляція можуть пояснити зростання занепокоєння через подорожчання сировини — цей показник піднявся з 43% до 48% порівняно з жовтнем”, – зазначив старший науковий співробітник ІЕД Євген Ангел.
Нагадуємо, раніше ми повідомляли, кому можуть перестати виплачувати пенсію.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує