У листопаді 2024 року річна інфляція в Україні досягла 11,2%, і, за прогнозами Національного банку України (НБУ), ціни будуть зростати темпами понад 10% ще щонайменше пів року. Це стало результатом кількох факторів, що сприяли пришвидшенню інфляційних процесів, пише NewDay.
Згідно з “Звітом про фінансову стабільність” у , одним із основних чинників подорожчання стали проблеми в аграрному секторі – літня посуха та неврожаї. Це спричинило здорожчання продовольчих товарів, а згодом підняло ціни на готову продукцію, зокрема в харчовій промисловості. До цього додався вплив підвищення вартості електроенергії, росту витрат на оплату праці та ослаблення курсу гривні протягом року.
“Інфляція, ймовірно, залишатиметься на двозначному рівні у першій половині 2025 року. Здорожчання продовольчих товарів буде знижувати тиск після надходження нового врожаю на ринок”, – йдеться у звіті НБУ.
Незважаючи на прогнозоване послаблення інфляції завдяки ефектам високої бази порівняння 2024 року, стабільності енергетичного сектору та очікуваному зниженню цін на енергоресурси на світовому ринку, ціновий тиск на економіку продовжить чинити зростання витрат на виробництво. Зокрема, це стосується збільшення зарплат і дефіциту кваліфікованих кадрів.
“До цілі 5% інфляція повернеться лише в 2026 році”, – зазначають в НБУ.
Нагадуємо, НБУ продав рекордну кількість валюти: понад 1,4 млрд доларів у грудні.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує