Станом на 2025 рік мінімальна пенсія в Україні залишилася на рівні минулого року — 2 361 гривня. Незважаючи на складну економічну ситуацію і дефіцит державного бюджету, уряд розглядає можливість збільшення цих виплат, пише NewDay. Про це заявив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у своєму Telegram-каналі.
Політик оприлюднив три ключові умови, реалізація яких дозволить підняти рівень мінімальної пенсії.
У першу чергу йдеться про детінізацію економіки — саме її Гетманцев вважає головним ресурсом для додаткових надходжень до бюджету. За його словами, у 2024 році завдяки системній боротьбі з тіньовим сектором економіки держава змогла залучити до бюджету 2,5 мільярда доларів США. Це в чотири рази перевищує потребу для підвищення пенсій.
“Якщо посилювати боротьбу з тінню — цілком реально поповнити бюджет сумою не менше 4 млрд доларів”, — наголосив Гетманцев, підкресливши, що економіка й далі щороку втрачає близько 400 мільярдів гривень через нелегальний обіг коштів.
Другою умовою для підвищення пенсій політик назвав оптимізацію державних видатків. Він зазначив, що у державному бюджеті наявні малопродуктивні й неефективні витрати, які можна скоротити на суму до 50 мільярдів гривень. Ці кошти можна було б направити безпосередньо на пенсійні потреби.
Він додав, що збільшення пенсійних виплат буде сприяти зростанню споживчих витрат у країні. Пенсіонери, витрачаючи кошти на продукти харчування, ліки та одяг, підтримують національного виробника. Таким чином, кошти повертаються до бюджету у вигляді податкових надходжень.
“Згодом вони повернуться державі у вигляді податків — і це буде куди продуктивніше та результативніше, ніж усілякі ‘кешбеки’”, — підкреслив голова фінансового комітету Верховної Ради.
Третьою важливою умовою є впровадження пенсійної реформи. Зокрема, Гетманцев вважає необхідним запустити накопичувальну пенсійну систему, за якої частина податків працюючого українця відраховуватиметься на його майбутню пенсію. Це дозволить кожному громадянину формувати власний пенсійний капітал.
Окрім цього, політик наполягає на необхідності відновлення роботи третього рівня пенсійного забезпечення — добровільного страхування. Такий крок дасть змогу громадянам самостійно накопичувати додаткові кошти для забезпеченої старості, а для захисту цих коштів необхідно реформувати фондовий ринок.
Гетманцев також закликав до скасування всіх видів спеціальних пенсій, крім тих, що пов’язані з шкідливими умовами праці. За його словами, рівень пенсій повинен визначатися виключно обсягом страхових внесків, які громадянин сплачував протягом трудової діяльності, а не посадою чи статусом.
Нагадуємо, раніше ми писали про те, що США і Україна офіційно запускають фонд інвестицій у надра.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує