Відчуття вдячності не тільки підвищує емоційний та соціальний добробут, але й може впливати на тривалість життя. Про це свідчить нове дослідження, опубліковане в JAMA Psychiatry, яке підкріплюється результатами науковців з Гарвардського університету, пише NewDay.
У дослідженні взяли участь понад 49 тисяч жінок з середнім віком 79 років. В 2016 році учасниці заповнили анкету, що включала питання про вдячність, де вони оцінювали свою здатність помічати і визнавати те, за що можуть бути вдячними. Запитання включали такі твердження, як “У мене є так багато, за що я можу бути вдячною” або “Якби я складала список своїх вдячностей, він був би дуже довгим”.
Через три роки дослідники перевірили медичні записи учасниць, щоб з’ясувати кількість смертей від різних причин, включаючи серцево-судинні хвороби, рак, інфекції та травми. Виявилось, що жінки з найвищими показниками вдячності мали на 9% нижчий ризик смерті в наступні три роки порівняно з тими, хто був менш вдячний. Особливо сильний зв’язок спостерігався між вдячністю та зниженим ризиком серцево-судинних захворювань. Хоча це дослідження не може стверджувати, що вдячність безпосередньо продовжує життя, воно показує наявність сильного зв’язку між вдячністю і довголіттям.
The Washington Post також повідомляє, що вдячність допомагає знижувати рівень самотності. Метаналіз 26 досліджень, проведений професором психології Джеймсом Хіттнером, показав, що у людей з високим рівнем вдячності ймовірність відчуття самотності знижувалась на 62%. Крім того, вдячність активує медіальну префронтальну кору мозку – зону, пов’язану з соціальними зв’язками та відчуттям радості. Нейронауковець Гленн Фокс вважає, що практика вдячності може бути ефективним засобом для покращення емоційного стану та зниження рівня самотності.
Як почати практикувати вдячність? Спробуйте щодня записувати три речі, за які ви вдячні. Це можуть бути як великі досягнення, так і маленькі радощі, наприклад, приємна розмова чи гарний краєвид за вікном. Як показують дослідження, вдячність не лише підвищує рівень радості, але й може покращити загальну якість життя і навіть продовжити його.
Нагадуємо, раніше ми повідомляли, що експертка здивувала відповіддю на питання, чи дійсно кішки плачуть, коли їм сумно або боляче.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує