Нова наукова робота показала, що активне соціальне життя може значно затримати розвиток деменції. Проведене дослідження виявило, що регулярні зустрічі з друзями та близькими здатні уповільнити настання деменції на цілих п’ять років. Як повідомляє NewDay з посиланням на Science Alert, команда вчених з Університету Раша в США вивчала 1923 людей похилого віку впродовж майже семи років. Вони зібрали дані про рівень соціалізації учасників та порівняли їх з часом діагностики деменції.
У результаті виявилось, що люди, які активно спілкувалися, демонстрували значно пізніший вік діагностики деменції порівняно з тими, хто рідко виходив на зустрічі або спілкувався. Це дослідження підтверджує, що існує чітка кореляція між рівнем соціальної активності і ризиком розвитку деменції. Більш того, соціальна активність не лише відтерміновує початок захворювання, але й зменшує ймовірність розвитку легких когнітивних порушень на 21%.
Що саме входило до соціальних активностей, якими займалися учасники? Відвідування родичів, участь у культурних заходах, волонтерство, відпочинок на свіжому повітрі та навіть прості зустрічі з друзями — усі ці заходи мали прямий вплив на мозкову діяльність. У ході дослідження також тестували когнітивні функції учасників за допомогою двадцяти одного різного тесту. Результати показали, що соціально активні люди мали менший ризик розвитку деменції.
Водночас варто зазначити, що не можна стверджувати, що соціальна активність є єдиним чинником, який сприяє уповільненню деменції. Безперечно, є й інші важливі фактори, як фізична активність, здоровий спосіб життя або генетична схильність, які також можуть впливати на загальний стан здоров’я. Однак науковці підкреслюють, що ці результати дають можливість уявити важливість соціальної активності для збереження когнітивних функцій. Зважаючи на негативний вплив пандемії COVID-19 на соціальні контакти, важливо тепер розробляти нові ініціативи для підтримки соціальних зв’язків серед людей похилого віку.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що вчені виявили найраніші ознаки раку ще до народження.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує