Президент Володимир Зеленський підписав закон про ліквідацію Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАІЛ) і посилення контролю за гральним бізнесом. Про це свідчить картка законопроєкту №9256д, оприлюднена на офіційному порталі Верховної Ради України, пише NewDay.
Згідно із законом, до 1 квітня 2025 року буде створено новий орган, який замінить КРАІЛ, а також визначено міністерство, відповідальне за формування політики у сфері грального бізнесу та лотерей.
Основні положення закону передбачають:
- обмеження реклами азартних ігор, включаючи заборону спекуляцій на темі війни й волонтерства, а також заборону спонсорства;
- впровадження додаткових механізмів обмеження доступу до гральних закладів та участі в азартних іграх для вразливих категорій населення під час воєнного стану;
- вдосконалення інструментів контролю за діяльністю грального бізнесу, зокрема через контрольні закупівлі й моніторинг інтернет-ресурсів;
- встановлення жорсткіших критеріїв для анулювання ліцензій, підвищення вимог до ділової репутації посадових осіб організаторів азартних ігор, а також до надавачів послуг у цій сфері.
Наприкінці березня 2024 року на сайті Офісу президента з’явилася петиція військовослужбовця 59-ї бригади Павла Петриченка із закликом обмежити гральний бізнес. У своєму зверненні автор наголосив, що військові, які тривалий час перебувають у стресових умовах, є особливо психологічно вразливими. Азартні ігри, за його словами, стають для них способом впоратися зі стресом, але водночас викликають залежність і послаблюють самоконтроль.
Петиція менш ніж за чотири години набрала 25 тисяч голосів, необхідних для її розгляду. Президент Володимир Зеленський доручив відповідним органам зібрати аналітичні дані та запропонувати рішення щодо регулювання онлайн-казино.
Водночас голова парламентського Комітету з питань фінансів, податкової і митної політики Данило Гетманцев заявив про необхідність ліквідації КРАІЛ. За його словами, комісія за три роки існування не змогла сформувати культуру відповідальної гри та розробити нормативні акти для регулювання грального бізнесу під час воєнного стану.
Нагадаємо, що Україна впроваджує держстандарт допомоги особам з ігровою залежністю.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує