У 2024 році в Україні успішно впроваджено систему спеціального телерадіомовлення, головною метою якої є боротьба з антиукраїнською пропагандою в прикордонних та прифронтових регіонах, пише NewDay. Про це повідомили в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації (Держспецзв’язку) у відповіді на запит Інституту масової інформації (ІМІ).
Система охоплює 13 регіонів України, серед яких Волинська, Рівненська, Житомирська, Київська, Чернігівська, Сумська, Харківська, Вінницька, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Херсонська та Одеська області. Це дає змогу ефективно блокувати антиукраїнське телерадіомовлення, яке поширюється через пропагандистські джерела, особливо з територій, підконтрольних Росії.
Етапи впровадження проєкту
Протягом 2024 року Держспецзв’язку провела комплекс організаційно-технічних заходів для створення і запуску системи. Як зазначено у відповіді служби, всі роботи виконано у повному обсязі. На реалізацію проєкту було виділено значні кошти з державного бюджету.
5 березня 2024 року Кабінет Міністрів України виділив 137,5 млн гривень для створення та запуску системи. Крім того, у березні з резервного фонду державного бюджету спрямували додатково 152 млн гривень для реалізації ініціативи. У 2025 році на підтримку функціонування та експлуатацію системи передбачено ще 32,6 млн гривень.
Посилення українського мовлення
Окрім основного проєкту, у липні 2024 року Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення разом із фондом «Партнерство за сильну Україну» ініціювали ще один важливий проєкт. Його мета — посилення українського мовлення в прикордонних та прифронтових регіонах, а також боротьба з дезінформацією, поширюваною з боку Росії.
До кінця року нова система вже почала повноцінно функціонувати. За словами представників Держспецзв’язку, запуск системи став важливим кроком у захисті українського інформаційного простору, особливо в умовах протидії пропаганді та інформаційним атакам.
Нагадаємо, раніше медіаюристка пояснила чи повинні ЗМІ видаляти негативні коментарі та що передбачає новий законопроєкт
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує