Отримання субсидії на оплату комунальних послуг має низку обмежень, і далеко не всі українці можуть розраховувати на державну допомогу. Однією з головних причин відмови є площа житла: для квартир вона не повинна перевищувати 130 квадратних метрів, а для будинків – 230. Винятки передбачені лише для багатодітних сімей, прийомних родин та дитячих будинків сімейного типу.
Про це пише NewDay з посиланням на Мінсоцполітики.
Якщо впродовж року перед подачею заяви мешканці домогосподарства здійснювали великі покупки або фінансові операції на суму понад 50 тисяч гривень, у субсидії можуть відмовити. До таких витрат належать придбання нерухомості, авто, великі грошові перекази та інвестиції. Також значну роль відіграє наявність додаткового майна: більше ніж одне житло або автомобіль віком до 5 років можуть стати підставою для відмови у допомозі.
Наявність боргів – ще одна важлива причина для відмови у субсидії. Якщо сім’я має прострочені борги за комунальні послуги понад 680 гривень, допомогу не призначать, доки заборгованість не буде погашена. Так само субсидію не нададуть боржникам за аліментами, якщо прострочка перевищує три місяці. Крім того, якщо людина раніше отримувала субсидію в надлишку і не повернула ці кошти, їй можуть відмовити у нових виплатах.
Існують й інші критерії, які впливають на можливість отримати субсидію. Якщо на рахунку заявника понад 100 тисяч гривень, держава вважає, що така особа не потребує допомоги. Також проблеми можуть виникнути у тих, хто не має офіційного доходу або не сплачував єдиний соціальний внесок. Водночас для студентів, пенсіонерів, військовослужбовців та зареєстрованих безробітних діють виключення, і вони можуть претендувати на отримання субсидії незалежно від зазначених критеріїв.
Нагадаємо, раніше ми писали про судові обмеження для водіїв через порушення військового обліку
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує