Міністерство соціальної політики України анонсувало запуск нового електронного маркетплейсу, який дозволить виробникам допоміжних засобів реабілітації реєструвати свої вироби, а пацієнтам — замовляти їх за рецептом з компенсацією від держави. Як повідомляє NewDay з посиланням на Укрінформ, цей сервіс буде працювати за принципом онлайн-магазинів, таких як «Розетка», де користувачі зможуть не лише переглядати доступні товари, а й отримувати фінансову підтримку від держави для їх придбання.
Оксана Жолнович, міністерка соціальної політики України, поділилася подробицями цього проєкту під час зустрічі, організованої Європейською Бізнес Асоціацією. Вона зазначила, що платформа стане зручним інструментом як для бізнесу, так і для громадян, які матимуть можливість замовляти протезні вироби за рецептом, а також отримувати відшкодування за них від держави.
«Це буде онлайн-додаток, зручний як для бізнесу, так і для людини. Всі учасники ринку протезних виробів зможуть зареєструватися, а люди, які замовлятимуть ці вироби за спеціальним рецептом, як в аптеці, отримуватимуть від держави відшкодування», — підкреслила Жолнович.
Міністерка також зазначила, що в бюджеті на цей рік передбачено 6 мільярдів гривень для закупівлі допоміжних засобів реабілітації, що є значною сумою для розвитку цього сегменту. Однак, за її словами, на ринку працює лише 110 компаній, і тому вона закликала бізнес розширювати виробництво та імпортувати нові види виробів.
«Ми оновлюємо перелік засобів, які будуть включені до закупівлі, прибираємо усі обмеження, тому я закликаю бізнес імпортувати, а краще виробляти в Україні усі можливі види ДЗР», — додала Жолнович.
Вона також наголосила на можливості для захисників, які потребують протезування, отримати від держави до 4,5 мільйона гривень на придбання протезів, виготовлених з найякісніших матеріалів від світових виробників. Жолнович порівняла українські закупівлі з британськими, зазначивши, що для наших захисників закуповуються електронні коліна, які не застосовуються навіть у Великій Британії.
«Для нас надзвичайно важливо, щоби люди повертали свою мобільність. Краще людину адаптувати, соціалізувати і повернути на ринок праці», — підсумувала міністерка.
Нагадуємо, раніше ми писали про те, що з 1 квітня в Україні подешевшає ще 116 ліків.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує