Під час війни в Україні багато громадян стикаються з необхідністю оформити спадщину на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) або в зонах бойових дій. У Міністерстві юстиції України надали важливі роз’яснення щодо можливості оформлення спадкових прав у таких умовах, пише NewDay.
Згідно з нормативними актами, якщо спадкодавець чи його нерухомість знаходяться в районах, де тривають активні бойові дії або які перебувають під тимчасовою окупацією, оформлення спадщини можливе. Для цього не обов’язково перебувати на окупованій території чи навіть мати доступ до конкретного об’єкта нерухомості.
Міністерство юстиції України вказує, що нотаріус має право відкривати спадкові справи незалежно від місця проживання спадкодавця. Важливо лише, щоб територія, де знаходиться спадщина, була внесена до офіційного переліку районів, що знаходяться під контролем бойових дій або окупацією. Цей перелік був затверджений Міністерством розвитку громад та територій України наказом №376, зареєстрованим у Мін’юсті в березні 2025 року.
У разі, якщо спадкова справа вже була заведена, але через обставини, пов’язані з війною, доступ до неї втрачено або документи були знищені, спадкоємці можуть звернутися до будь-якого нотаріуса на території України для відновлення процесу. Для цього достатньо подати заяву і пройти процедуру продовження справи, навіть якщо документи були втрачено через бойові дії чи окупацію.
Окрім того, нотаріус може відкривати спадкові справи за різними підставами, серед яких — подача заяви на спадкування, заява щодо спільного майна подружжя, або ж претензії до спадкового майна кредиторами.
Заяви можуть бути подані особисто або через пошту. Важливо перевірити, чи входить населений пункт у перелік територій, на яких відбуваються бойові дії або які є тимчасово окупованими.
Нагадуємо, раніше ми писали про те, як ВПО дізнатися розмір субсидії на оренду житла в Україні.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує