Повернення Дональда Трампа на пост президента США може призвести до значних змін у політиці щодо України, зокрема створити сприятливі умови для подальшої експансії Росії, вважають аналітики. У колонці для американського видання The Hill досвідчені експерти Роберт Гамільтон і Ден Перрі зазначають, що Трамп, відомий своєю прихильністю до Володимира Путіна, може суттєво змінити курс США щодо ситуації в Україні, пише NewDay.
Аналітики наголошують, що хоча адміністрація Байдена вже обмежила можливості України у використанні американської зброї для ударів по території Росії, Трамп може піти ще далі, зменшивши підтримку Києва і навіть тиснути на українське керівництво, щоб воно погодилося на переговори з Москвою. Вони вказують на те, що деякі радники Трампа в минулому вже виступали за подібні кроки, повторюючи російську аргументацію про те, що розширення НАТО провокує війни.
Водночас аналітики нагадують, що не всі радники Трампа поділяють ці погляди, і деякі з них пропонували більш рішучу підтримку України, зокрема скасування обмежень на використання Києвом американської зброї для ударів на території Росії.
Експерти також застерігають, що зменшення американської підтримки України може мати серйозні наслідки для Європи. Європейський Союз зіткнеться з важким вибором — або втрутитися, щоб компенсувати відсутність США та зміцнити власний захист, або залишити російський експансіонізм безконтрольним.
Можуть бути створені умови для того, щоб Трамп скоротив допомогу Україні, щоб підштовхнути Зеленського до переговорів з Росією. Колишні радники Трампа сформулювали такий план і повторили російський наратив про те, що розширення НАТО спровокує війну. Відмова від України може спровокувати землетрус у європейській політиці. ЄС зіткнеться з важким вибором: втрутитися, щоб заповнити порожнечу, залишену США, і швидко зміцнити власний захист і механізми допомоги Україні, або ризикнути, щоб російський експансіонізм залишився безконтрольним,
йдеться у матеріалі.
Автори публікації в The Hill підкреслюють, що таке послаблення підтримки України може дати Володимиру Путіну «зелене світло» для нових агресивних кроків. Вони зазначають, що в минулому, коли Путін відчував слабкість або «стикався із Заходом» — як це було в Грузії у 2008 році, в Україні в 2014-му та в Сирії у 2015-му — він ініціював масштабні військові дії.
Нагадаємо, у найближчому часі департамент внутрішньої безпеки США очолить Ноем, яка проти військової допомоги Україні.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує