Сьогодні Emory University повідомив про прорив у боротьбі з ВІЛ. Препарат ленакапавір успішно пройшов усі клінічні випробування, продемонструвавши 99% ефективності. Лише двоє з 2179 учасників дослідження, які належать до вразливих груп ризику, заразилися вірусом. Решта отримали імунітет, отримавши лише дві ін’єкції на рік, пише NewDay.
Клінічні дослідження, проведені під керівництвом Університету Еморі та фінансовані Gilead, показали, що ленакапавір значно ефективніший за традиційні пероральні препарати PrEP, зокрема Truvada. Пероральні засоби потребують щоденного прийому, тоді як ленакапавір — лише двічі на рік, що суттєво спрощує профілактику.
Це значний і глибокий прогрес у медицині, особливо для людей, чиї обставини не дозволяють їм приймати щоденні пероральні ліки, а також для тих, хто належить до груп населення, які непропорційно постраждали від ВІЛ,
зазначила докторка Коллін Келлі, провідна авторка дослідження.
Очікується, що ленакапавір отримає схвалення FDA до 2025 року. Його використання може суттєво скоротити нові випадки ВІЛ-інфекцій, особливо серед вразливих груп населення. За словами доктора Карлоса дель Ріо, подальший виклик полягає в забезпеченні доступності препарату для всіх, хто цього потребує. Самі ліки можуть почати використовувати вже наступного року.
Нагадаємо, що ленакапавір — інноваційний препарат для лікування ВІЛ, розроблений компанією «Gilead Sciences», який блокує один з ключових етапів реплікації вірусу, пропонуючи ефективний захист при дворазовому введенні на рік.
Нещодавно компанія Neuralink від Маска отримала дозвіл на випробування мозкового імплантату у Канаді.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує