23 квітня у Лондоні відбудеться зустріч українських та європейських офіційних осіб, під час якої США можуть запропонувати визнати Крим територією Росії в межах мирної угоди. Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на джерела, знайомі з внутрішніми дипломатичними обговореннями, пише NewDay.
За даними видання, американська сторона вже представила подібні ідеї Україні минулого тижня під час переговорів у Парижі. Пропозиції передбачають офіційне визнання анексованого Криму територією Росії, а також поступове зняття санкцій з Москви в обмін на припинення бойових дій.
Водночас США, за інформацією джерел, пропонують гарантії безпеки та післявоєнні програми відновлення для України. Зазначається, що Росія зупинить військові дії в той момент, коли має перевагу у чисельності та ресурсах.
Радник президента України Володимира Зеленського заявив, що Київ розглядає ці пропозиції вибірково: з деякими погоджується, а з деякими — ні. Один із західних чиновників зазначив, що тиск на українську сторону є «разючим». Усі джерела говорили на умовах анонімності через чутливість обговорень.
У публікації йдеться, що представник Держдепартаменту США применшив значення інформації про начебто «ультиматум» Києву. Однак публічне невдоволення адміністрації Дональда Трампа ходом переговорів викликає у Києві занепокоєння щодо подальших відносин зі США.
На фоні можливого виходу американської сторони з переговорного процесу, на Київ посилюється тиск. За інформацією The Washington Post, Франція, Велика Британія та Німеччина планують наполягати на позиції України у Лондоні, просуваючи ідею гарантій безпеки та відновлення, можливо — за рахунок заморожених російських активів.
Деякі європейські та українські посадовці приватно визнають, що Київ навряд чи зможе найближчим часом повернути контроль над окупованими територіями. Вони намагаються відтермінувати будь-які домовленості, що дозволять Росії зберегти завойовані землі та уникнути санкцій без суттєвих поступок у відповідь.
Муджтаба Рахман, директор компанії з політичного консалтингу Eurasia Group, заявив: «Є побоювання, що Трамп намагається тиснути на Україну, не проявляючи належної жорсткості до Росії. Питання в тому, що саме отримає Київ в обмін на поступки?»
За словами джерел, план Вашингтона в Парижі міг бути останньою пропозицією перед розглядом варіанту повного згортання участі США в мирних переговорах.
Також згадується, що оголошене 19 квітня так зване «великоднє перемир’я» з боку Володимира Путіна стало для Кремля дипломатичною перевагою. За даними джерел, основна мета Москви — не допустити виходу США з переговорного процесу.
Спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог заявив, що Україна не отримає членства в НАТО. Водночас, за його словами, існують інші варіанти врегулювання конфлікту.
Нагадуємо, раніше ми писали про те, що трампівська команда передала Україні мирний план із поступками Кремлю.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує