Адміністрація президента Дональда Трампа після повернення до Білого дому на початку 2025 року звернулася до української влади з проханням розглянути можливість прийому депортованих мігрантів зі США. Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на документи, які опинилися в розпорядженні журналістів, пише NewDay.
У текстах, з якими ознайомилися американські журналісти, йдеться про офіційне звернення до Києва щодо потенційного прийому іноземців, які не є громадянами України, але підлягають депортації зі Сполучених Штатів. У відповідь українська сторона не надала остаточної позиції. Один із дипломатів поінформував посольство США, що рішення буде сформовано пізніше, враховуючи обмеження, які діють у країні через воєнний стан.
Представник українського дипкорпусу уточнив, що Україна має досвід повернення власних громадян після депортації зі США. Водночас, за його словами, поточна ситуація ускладнює функціонування державних інституцій, що може вплинути на здатність реалізовувати подібні запити.
За інформацією The Washington Post, станом на початок травня Україна не прийняла жодного іноземного громадянина, депортованого з території США. Видання також зазначає, що наразі немає свідчень про те, що це питання обговорювалося на рівні вищого керівництва України.
Двоє українських посадовців у коментарі для американського ЗМІ підтвердили, що ініціатива не проходила через урядовий розгляд. Один із них підкреслив, що йому нічого не відомо про політичні вимоги з боку Вашингтона, пов’язані з цим запитом.
Як зазначається в публікації, адміністрація Трампа надсилала аналогічні пропозиції і до інших держав. Деякі уряди країн Латинської Америки – зокрема Мексики, Панами, Коста-Рики та Сальвадору – погодилися розглядати можливість прийому депортованих, які не є їхніми громадянами. У випадку Сальвадору американська сторона запропонувала фінансову компенсацію за розміщення мігрантів.
У той же час, деякі країни зазнали економічного тиску й погроз з боку США. У матеріалах згадується, що у випадку з Панамою адміністрація Трампа натякала на можливість перегляду умов контролю над Панамським каналом.
Згідно з публікацією, у Білому домі вирішили звертатися до країн, які мають нестабільну політичну або економічну ситуацію, або розраховують на підтримку з боку США в обмін на поступки.
Нагадуємо, раніше ми писати про те, що у Євросоюзі готують зміни для біженців з України.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує