Колишньому президенту США Джо Байдену в п’ятницю поставили діагноз рак простати, пише NewDay. Про це повідомив його офіс, зазначивши, що хвороба супроводжується метастазами у кістки. Наразі 82-річний політик разом із родиною обговорює можливі варіанти лікування з командою лікарів, передає BBC.
Діагноз було підтверджено після звернення Байдена до медиків із симптомами порушеного сечовипускання. Обстеження виявило новоутворення у передміхуровій залозі. Результати показали 9 балів за шкалою Глісона (група 5), що свідчить про високий ступінь злоякісності та агресивний перебіг.
У заяві наголошується, що попри складність діагнозу, форма раку є гормонально чутливою, а це відкриває перспективи для ефективної терапії. Програма лікування розробляється індивідуально з урахуванням загального стану пацієнта.
Діагноз Байдена викликав реакцію серед американських політиків. Президент США Дональд Трамп висловив співчуття та побажав Байдену якнайшвидшого одужання. «Ми з Меланією засмучені цією новиною. Надсилаємо наші найкращі побажання Джилл та її родині, а Джо — швидкого й успішного одужання», — написав Трамп у TruthSocial.
Не залишилася осторонь і колишня віцепрезидентка Камала Гарріс. «Джо — справжній боєць. Я переконана, що він пройде це випробування з тією ж силою та оптимізмом, які завжди визначали його шлях», — наголосила вона у соцмережі Х.
Байден не вперше стикається з онкологічними викликами. У 2015 році від раку мозку помер його старший син Бо. У 2022 році Джо Байден разом із дружиною Джилл поновив ініціативу Cancer Moonshot — масштабний науковий проєкт, покликаний запобігти понад чотирьом мільйонам смертей від раку до 2047 року.
Раніше Байден зняв свою кандидатуру на виборах 2024 року через занепокоєння щодо здоров’я та віку. Його змінила Камала Гарріс, яка стала основною кандидаткою від Демократичної партії після провального виступу Байдена на теледебатах із Трампом.
Фахівці з Клівлендської клініки зазначають, що рак простати — друге за поширеністю онкозахворювання серед чоловіків у США після раку шкіри. За даними CDC, його ризик зростає з віком, а у 13 із 100 американців чоловічої статі діагностують це захворювання протягом життя.
Доктор Вільям Дахат, експерт Американського онкологічного товариства, пояснив, що рак із метастазами у кістки зазвичай вважається невиліковним. Водночас він підкреслив: «Більшість пацієнтів добре реагують на початкове лікування, і навіть із таким діагнозом можуть жити багато років».
Нагадуємо, раніше повідомлялося про те, що Нікушор Дан став новим президентом Румунії з проєвропейською програмою.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує