Президент Ірану Масуд Пезешкіан зазнав легкого поранення ноги після ракетно-бомбового удару, який, за даними Iran International, армія Ізраїлю здійснила 14 червня по будівлі, де проходило засідання Вищої ради національної безпеки в Тегерані. Джерела видання уточнюють, що атака відбулася у підвальних рівнях комплексу, а основною ціллю були входи й виходи, аби заблокувати евакуацію, пише NewDay.
Іранське агентство Fars, коментуючи інцидент, наголосило: «Ми перебували на внутрішній нараді, коли район зазнав бомбардування, однак обійшлося без тяжких наслідків». Повідомлення підтверджує факт ушкодження президента, але не деталізує ступінь серйозності травми. Радник верховного лідера Алі Ларіджані заявив державному телебаченню, що атака могла бути спрямована на керівників трьох гілок влади, проте «операція не досягла стратегічної мети».
Ізраїль офіційно інцидент не коментував. Тегеран, своєю чергою, звинувачення супроводжує тезою про використання «шпигунської інформації», яка нібито допомогла визначити місце засідання. Незалежних підтверджень деталей удару наразі немає; міжнародні спостерігачі утримуються від висновків, очікуючи додаткових доказів.
У контексті регіональної напруги повідомлення про поранення глави держави посилює занепокоєння щодо подальшої ескалації між Іраном і Ізраїлем. Офіційні органи Ісламської Республіки підкреслюють, що Пезешкіан продовжує виконувати обов’язки та не потребує тривалої реабілітації.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що вчені попереджають про нову загрозу.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує