OpenAI, розробник популярного сервісу ChatGPT, готується до випуску нового веб-браузера, який може змінити звичний процес взаємодії з інтернетом. Браузер, побудований на технології штучного інтелекту, має на меті скласти конкуренцію Google Chrome, який домінує на ринку браузерів. Очікується, що запуск новинки відбудеться в найближчі тижні, пише NewDay.
Нова пропозиція від OpenAI базується на платформі Chromium, яка є основою для таких браузерів, як Google Chrome, Microsoft Edge та Opera. Однак цей браузер буде містити вбудованого AI-агента, здатного виконувати рутинні завдання, такі як заповнення форм, покупки товарів та навіть бронювання послуг. Це надасть користувачам новий досвід у серфінгу, що дозволяє обробляти запити без необхідності відкривати додаткові вкладки, а відповідь на запит буде надана через чат-інтерфейс, подібний до ChatGPT.
Браузер OpenAI також обіцяє інтеграцію з AI-сервісами, що дозволить користувачам виконувати різноманітні завдання безпосередньо в інтерфейсі браузера. Однією з ключових цілей компанії є забезпечення максимального інтеграційного процесу у повсякденну діяльність, що дозволить зробити технології штучного інтелекту невід’ємною частиною як особистих, так і професійних задач.
Цей крок є частиною стратегії OpenAI по інтеграції своїх технологій в екосистему інтернет-сервісів. За словами експертів, однією з причин створення власного браузера є бажання компанії отримати доступ до даних користувачів. Це дозволить створювати персоналізовані стратегії і буде важливим елементом конкуренції з Google, який завдяки своїм даним досягає великих успіхів у рекламному бізнесі.
З огляду на величезну базу користувачів ChatGPT, OpenAI має потенціал для значного впливу на ринок браузерів, якщо хоча б частина з 400 мільйонів активних користувачів щотижня перейде на новий браузер.
Водночас конкуренція з Google Chrome та іншими великими гравцями, такими як Comet і Dia, які також працюють над створенням браузерів із інтеграцією ШІ, може ускладнити шлях до домінування. Проте можливості для OpenAI зростають, оскільки багато користувачів прагнуть до інноваційних функцій та більшої безпеки даних.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує