Управління Верховного комісара ООН оприлюднило доповідь, в якій висловило стурбованість обмеженням релігійних свобод в Україні в контексті заборони діяльності Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП). ООН вважає, що такі дії української влади порушують міжнародні стандарти, оскільки національна безпека не є достатньою підставою для обмеження свободи сповідувати релігію, пише NewDay.
Міністерство закордонних справ України, у свою чергу, відкинуло ці звинувачення та назвало їх неправдивими. Відповідно до заяви МЗС, ухвалений українським парламентом закон не забороняє діяльність жодної з церков, а лише забороняє підпорядкування релігійних організацій країнам, що здійснюють збройну агресію проти України або тимчасово окупували її території. Закон також стосується релігійних організацій, які підтримують агресію проти України.
Він лише не допускає підпорядкування релігійних організацій в Україні керівним центрам, які розміщуються в державі, що здійснила або здійснює збройну агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину її території, а також релігійних організацій, що підтримують збройну агресію проти України,
відреагували у відомстві.
У міністерстві додали, що нове законодавство передбачає демократичну процедуру, в якій рішення ухвалюється судом, і що воно не накладає обтяжливих обмежень на віруючих. МЗС висловило сподівання, що Моніторингова місія ООН з прав людини у майбутньому надаватиме об’єктивні оцінки ситуації зі свободою релігії в Україні.
Зазначимо, що 20 серпня цього року Верховна Рада ухвалила законопроєкт, що забороняє діяльність релігійних організацій, пов’язаних з Росією. 24 серпня президент України Володимир Зеленський підписав цей закон, надаючи українським церквам дев’ять місяців для розриву зв’язків з Московським патріархатом.
Нещодавно СБУ викрила священника, який підтримував Путіна і розпалював релігійну ненависть.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує