Міністерство оборони України прокоментувало критику щодо змін у статутах двох своїх ключових структур — Державного оператора тилу (ДОТ) та Агенції оборонних закупівель (АОЗ), пише NewDay. Зміни стали необхідними відповідно до закону про корпоративне управління державними підприємствами, пояснив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков під час засідання парламентського Комітету з питань антикорупційної політики, повідомляє кореспондентка hromadske.
За словами Кліменкова, в умовах воєнного стану замовником, який визначає потреби і завдання для ДОТ і АОЗ, є Міністерство оборони. Також директор департаменту закупівель Міноборони Гліб Канєвський наголосив на важливості контролю над витратами бюджету під час війни. Він пояснив, що незалежність закупівельних агенцій має бути збалансована з відповідальністю Міноборони за використання державних коштів.
Кліменков підкреслив, що зміни до статутів узгоджувалися з наглядовими радами обох агенцій. Заступник міністра також повідомив, що погодження змін до статуту ДОТ очікується до вечора 16 січня або зранку наступного дня. Водночас консультації щодо оновлення статуту АОЗ тривають, і остаточні формулювання залежать від роботи юристів обох сторін.
Генеральний штаб конкретно визначає і дає вказівку, що потрібно (закупити військовим частинам) на кожен квартал року. Ми маємо контролювати бюджет, бо ми безпосередньо його підписуємо. І якщо ми кажемо про абсолютну незалежність, тоді давайте передамо бюджет, але як ви, шановні народні депутати, будете його контролювати? Для цього й існує Міноборони… Звісно, що ми ставимо за мету, щоб Державний оператор тилу та Агенція оборонних закупівель були незалежними, але ж за кошти, які їм виділяються, усе одно відповідає Міністерство оборони. Можливо, в АОЗ не погодяться, а можливо, запропонують свою версію. Версія статуту зміниться — це однозначно, а які будуть остаточні формулювання — це визначать юристи АОЗ і Міноборони… Ідея в тому, що міністерство долучить свої сили і засоби, щоб перевірити відповідних кандидатів. Унеможливити ситуацію, що керівником стане людина, яку не до кінця перевірили. Ми не вважаємо, що це втручання в діяльність наглядової ради,
прокоментував заступник міністра.
Юрист міністерства Роман Шуляр зазначив, що згідно із законодавством, зміни до статутів мають бути завершені до березня. За його словами, вже оновлено документи 10 стратегічних підприємств.
Шуляр також пояснив, що хоч призначення керівників ДОТ і АОЗ залишиться в компетенції наглядових рад, тепер такі рішення потребуватимуть погодження з Міноборони. Це, за його словами, дозволить ретельно перевіряти кандидатів і уникнути призначення осіб, які не пройшли належну перевірку.
Втім, народна депутатка Анастасія Радіна розкритикувала ці зміни, наголошуючи, що Міністерство оборони фактично ставить норму про національні загрози вище за принципи корпоративного управління.
Нагадаємо, у грудні 2024 року Міністерство оборони внесло зміни до статутів ДОТ та АОЗ. Активісти назвали ці дії незаконними і звинуватили у порушенні реформи закупівель. Зокрема, у Центрі протидії корупції заявили, що зміни дозволяють Міноборони безпосередньо втручатися у роботу агенцій, призначати їхнє керівництво та надавати прямі вказівки співробітникам. Представники обох агенцій заявляли, що зміни до статутів були зроблені під тиском обставин і є вимогою законодавства.
Нагадаємо, що ВР ухвалила закон про направлення підрозділів ЗСУ за кордон у період воєнного стану.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує