Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні план припинення війни, що передбачає низку поступок на користь Росії. Про це повідомляє видання The Wall Street Journal з посиланням на конфіденційні документи та західних чиновників, пише NewDay.
За даними WSJ, документ українська делегація отримала під час зустрічі в Парижі 18 квітня від представників команди Трампа. Схожі пропозиції обговорювалися також із європейськими посадовцями.
Згідно з матеріалом, США очікують відповідь Києва під час запланованої зустрічі офіційних осіб України, США та Європи в Лондоні. У разі погодження ключових пунктів, план можуть передати Москві.
Основні пункти запропонованого плану:
– офіційне визнання анексії Криму Росією з боку США;
– гарантії заборони вступу України до НАТО;
– створення нейтральної зони довкола Запорізької АЕС під контролем США;
– замороження лінії фронту зі збереженням російської окупації частини територій.
Щоб пришвидшити процес, державний секретар США Марко Рубіо заявив, що адміністрація Трампа може згорнути дипломатичні зусилля, якщо не буде прогресу найближчими тижнями.
WSJ зазначає, що прийняття цих умов може стати проблематичним для України, оскільки Київ наполягає на повному відновленні територіальної цілісності.
У публікації нагадують, що у 2018 році держсекретар Майк Помпео, який обіймав посаду в попередній адміністрації Трампа, чітко засудив анексію Криму як загрозу міжнародним нормам.
Окремо йдеться про неофіційні перемовини з українським президентом у березні, коли Трамп запропонував США викупити українські електростанції, зокрема атомні. За словами республіканця, це стало б найкращим способом захистити критичну інфраструктуру. Зокрема, обговорювалося майбутнє Запорізької АЕС, яка нині перебуває під російським контролем.
Попри це, у Вашингтоні стверджують, що запропоновані ідеї не передбачають визнання прав Росії на окуповані нею області та не виключають подальшої військової підтримки Києва з боку Заходу.
За словами джерел WSJ, США не виступають проти розміщення європейських сил в Україні, а обмеження для ЗСУ не передбачаються.
Разом з тим аналітики зазначають, що адміністрація Трампа під час першого терміну тимчасово призупиняла військову допомогу Україні, але не вводила санкції щодо Росії та не здійснювала прямого тиску на Володимира Путіна.
Нещодавно Україна заявила про готовність до 30-денного повного припинення вогню, якщо Кремль також дотримуватиметься тиші. Росія ж перед Великоднем оголосила лише 30-годинне перемир’я, під час якого її війська продовжували обстріли позицій ЗСУ.
США досі не надали конкретних відповідей щодо можливих гарантій безпеки для України в разі досягнення миру. Також невідомо, чи буде надана підтримка європейським державам у разі розміщення їхніх військ на українській території.
Нагадуємо, раніше ми писали про те, що країни ЄС переходять до фінансування українського ОПК.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує