Європейські країни негласно опрацьовують можливість відправки миротворчих військ в Україну. Головна причина – побоювання, що адміністрація Дональда Трампа може укласти угоду з Кремлем без урахування інтересів Європейського Союзу. Про це повідомляє The Associated Press із посиланням на джерела серед європейських посадовців, пише NewDay.
За даними видання, Велика Британія та Франція очолюють ініціативу щодо потенційної місії миротворців в Україні. Однак у Європі поки що дискутують, які саме сили можуть знадобитися та за яких умов їх буде розгорнуто. Переговори з цього питання проходили ще в грудні 2024 року. У штаб-квартирі НАТО в Брюсселі тоді зустрілися представники Великої Британії, Данії, Франції, Німеччини, Італії, Нідерландів, Польщі та ЄС. Ініціатива походить від президента Франції Еммануеля Макрона, який ще на початку 2024 року висунув таку пропозицію, але тоді вона викликала чимало критики.
Міністр оборони Естонії Ханно Певкур підтвердив, що переговори поки що перебувають на початковій стадії:
«Ми знаходимося на дуже ранньому етапі, і багато що залежатиме від лінії зіткнення в Україні».
Він також зазначив, що, якщо сили РФ та України значно скоротять свої контингенти вздовж лінії фронту, Європа зможе розмістити своїх військових без суттєвих проблем.
«Але якщо конфлікт залишатиметься напруженим, ситуація буде набагато складнішою», – наголосив Певкур.
Колишній командувач військами США в Європі Бен Годжес заявив, що у разі розгортання миротворчої місії вона повинна бути достатньо потужною, щоб забезпечити її ефективність.
«Росія неодноразово порушувала угоди, тому війська мають мати авіацію, безпілотники, протиповітряну оборону та великі сухопутні сили», – пояснив він.
Нагадуємо, раніше повідомлялося, що США можуть розмістити війська в Україні, але за певних умов
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує