У ніч на 22 лютого на території Чорнобильської атомної електростанції було виявлено осередок тління, який нині ліквідують фахівці ДСНС. Спеціалісти за допомогою тепловізорів встановили його місцезнаходження на центральному шві обшивки аркового склепіння НБК. Як повідомляє NewDay з посиланням на Державне агентство України з управління зоною відчуження, ведуться роботи з часткового розкриття конструкцій та тепловізійного моніторингу для запобігання подальшому розповсюдженню вогню. Представники Державного агентства України з управління зоною відчуження повідомляють, що підвищення радіаційного фону на станції не зафіксовано, загрози для довкілля та населення немає, виходу радіоактивних речовин за межі контрольної зони не виявлено.
Фахівці нагадують, що попередня надзвичайна ситуація на ЧАЕС сталася 14 лютого, коли російський безпілотник із фугасною бойовою частиною влучив у захисне укриття четвертого енергоблока. Після удару президент України Володимир Зеленський заявив про суттєві пошкодження інфраструктури. Унаслідок атаки на території станції розпочалася пожежа, яку вдалося локалізувати, однак фахівці продовжують контролювати ситуацію для виявлення можливих наслідків. Зараз проводяться всі необхідні роботи, спрямовані на ліквідацію нового осередку тління, а також на запобігання повторним займанням.
Незважаючи на всі зусилля українських рятувальників, ситуація навколо Чорнобильської зони залишається напруженою через постійні загрози з боку Росії. Після удару 14 лютого експерти продовжують моніторинг стану критичних об’єктів АЕС, використовуючи дрони з тепловізорами та інші засоби контролю. Державне агентство запевняє, що рівень радіації не перевищує допустимих норм, а всі роботи з ліквідації загоряння відбуваються згідно з протоколами безпеки. На даний момент ситуація знаходиться під контролем, а оперативні служби здійснюють подальше дослідження можливих пошкоджень.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, коли можуть підписати угоду про корисні копалини Україна і США.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує