Українські виробники, що займаються створенням комплектуючих для озброєння та військової техніки, отримали можливість залучити до 8 мільйонів гривень у вигляді державного гранту. Про це повідомило Міністерство економіки України. Гроші надаються в межах програми «Зроблено для Перемоги» за умовами співфінансування, а повернення до бюджету очікується через сплату податків протягом трьох років, пише NewDay.
Ініціатива реалізується спільно з Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості, аби підтримати оборонно-промисловий комплекс у час повномасштабної війни.
За словами першої віцепрем’єрки – міністерки економіки Юлії Свириденко, підприємства можуть розраховувати на покриття 50% витрат державою, тоді як іншу половину повинні забезпечити самостійно. Для виробників з прифронтових регіонів або тих, хто займається випуском БПЛА, передбачене покриття до 80% вартості проєкту.
Кошти можна витратити на придбання, доставку та встановлення нового обладнання. Подати заявку можуть як уже чинні підприємства, так і ті, хто тільки планує розпочати діяльність.
Серед ключових вимог до учасників – прозора діяльність, дотримання податкової дисципліни, відсутність зв’язків з країною-агресором, створення щонайменше п’яти нових робочих місць та повернення коштів через сплату податків упродовж трьох років.
«Міністерство економіки шукає способи підтримати ОПК в межах програм для цивільних виробників. Минулого року ми розширили програму грантів на переробку і дали можливість користуватися нею й виробникам дронів. Тепер запускаємо окремий напрям для виробників компонентів до озброєння», – зазначила Свириденко.
Заявки на участь у програмі приймаються через портал «Дія». Для цього потрібно обрати один із банків-партнерів, заповнити анкету та бізнес-план, пройти співбесіду, надати банку доступ до виробництва, внести свою частку фінансування після погодження заявки, а решту суми дофінансує держава. Міністерство розглядає заявки кожні два тижні.
Нагадуємо, раніше ми писали про дві причини, через які родини зниклих безвісти можуть втратити виплати.
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує