Танення льодовиків Антарктики стає однією з головних загроз для глобального клімату. Як повідомляє NewDay з посиланням на Scitechdaily, дослідження показують, що це призводить до ослаблення Антарктичної циркумполярної течії — найпотужнішої океанської течії у світі. Передбачається, що до 2050 року вона може сповільнитися на 20%, що вплине на температурні режими океанів, рівень моря та навіть здатність океану поглинати вуглекислий газ. Але чи дійсно ця повільна зміна може мати настільки значні наслідки для нашої планети?
Вчені з Університету Мельбурна та Норвезького дослідницького центру NORCE провели симуляції, які показали, що стрімке танення льодовиків спричиняє значні зміни в солоності та щільності вод Південного океану. Це, своєю чергою, порушує циркуляційні процеси, які впливають на весь глобальний океан. Якщо цей “двигун” океанської циркуляції зупиниться, світ може зіткнутися з більш екстремальними погодними умовами та прискоренням глобального потепління. Як це може змінити наші уявлення про стабільність клімату?
Крім того, ослаблення течії відкриває шлях для інвазивних видів, які можуть змінити екосистему Антарктики. Такі види, як південний бурий келп або морські молюски, можуть дістатися до берегів Антарктики, порушуючи місцеві харчові ланцюги. Це означає, що деякі види, наприклад, пінгвіни, можуть втратити звичну їжу. Чи зможе Антарктика протистояти такій навалі?
Використовуючи найпотужніший австралійський суперкомп’ютер GADI, дослідники моделювали майбутнє Антарктичної циркумполярної течії за різними сценаріями викидів вуглецю. Навіть у разі зниження викидів, сповільнення течії здається неминучим через постійне танення льодовиків.
Нагадуємо, раніше ми писали про те, чому льодовики тануть швидше
Немає коментарів. Будьте першим, хто прокоментує